Історія і перспективи тентової архітектури
Сьогодні, коли мова заходить про швидкомонтованих мобільних тимчасових спорудах, відразу перед очима постає картинка поширених наметів, павільйонів та наметів. Вони настільки міцно увійшли в наше життя, що вже важко уявити без них проведення ярмарків, виїзних церемоній, заходів, а також організацію тимчасового складського зберігання.
Тентова архітектура від давнини до сучасності
Ви здивуєтеся, але поняття тентової архітектури — це зовсім не винахід сучасності. Перші намети використовувалися ще в стародавні часи. Це були тимчасові притулки мисливців, які зводили подобу наметів, закриваючи їх шкурами тварин.
Досить згадати з підручника історії зображення бедуїнських наметів, наметів часів Римської імперії і монгольських юрт, щоб зрозуміти, це еволюція тентової архітектури, яка сьогодні виділилася в окремий напрям, зі своїм стилем, законами і тенденціями.
Величезним кроком в розвитку стало зведення Колізею, в якому використовувалася система підтримують кронштейнів, на яких закріплювалися шовкові навіси велариумы.
Наступним яскравим етапом тентової архітектури став цирк-шапіто. Величезні навіси вміщували десятки тисяч глядачів, які збиралися на виставу. У таких конструкціях акцент робився не стільки на практичність і довговічність, скільки на яскравість і якусь казковість, яка приваблювала людей.
У тентової архітектурі є і свої видатні особистості, наприклад, Ф. Отто, який розробляв і експериментував з стійкими конструкціями. Завдяки йому сітчастий тент був презентований на виставці ЕКСПО-67. Його руками були спроектовані намет аеропорту Джидди, мюнхенський олімпійський стадіон і величезний навіс виставкового садового павільйону в Мангеймі.
Сьогодні тенти і намети не сприймаються як тимчасові конструкції. Завдяки винаходу рулонних ПВХ матеріалів, які стійкі до атмосферних опадів, змін температури і дії ультрафіолету тентові споруди знайшли довговічність.
Вектор розвитку зараз спрямований на розробку нових, незвичайних форм, які отримали широке поширення в архітектурі, як такої. З упевненістю можна сказати, що тенти мають практично необмежений потенціал, який не використовується навіть на третину.
Області застосування і перспективи тентів
Справедливо будет сказать, что в нашей стране тентовая архитектура только набирает обороты, в то время как на Западе активно внедряются самые невероятные инженерные замыслы.
Причина тому проста — нехватка качественных, долговечных материалов, которые бы могли закрыть техническую сторону вопроса. Сегодня этот пробел закрыт, поэтому при возведении концертных, выставочных залов и комплексов выбор все чаще делается в пользу тентов.
Если отступить от масштабных проектов тентовой архитектуры, то тенты получили широчайшее распространение в быту. С их использованием создаются:
-
туристические палатки;
-
рекламні плакати та банери;
-
виставкові павільйони каркасного типу;
-
автомобільні чохли для причепів;
-
навіси для приватних басейнів;
-
тимчасові сховища будівельних і сільськогосподарських підприємств.
Не обходиться без наметів і тентів облаштування літніх майданчиків кафе і ресторанів, дитячих розважальних центрів, автомийок.
Як бачите, тенти тільки починають «жити» і мають претензії на успішне майбутнє. Крім того, з'являються все нові синтетичні матеріали, що мають підвищену довговічність.