Кошик
118 відгуків

Переваги і види тентових тканин

Переваги і види тентових тканин

Фізичні якості тентової тканини дозволяють їй мати широкий спектр сфер використання. Без неї важко уявити тимчасові споруди розважального та торговельного призначення, літні майданчики кафе і ресторанів. Однак мало хто знає, що під поняттям «тентова тканина» мається на увазі ціла армія матеріалів, які відрізняються способом виробництва і характеристиками.

 

Загальні властивості і переваги тентової тканини

 

Тентова тканина може проводитися методом просочення або ж з ПВХ волокон. Це наділяє її міцністю і стійкістю до зовнішніх чинників. Край полотна підвертається в кілька разів і зміцнюється полімерним шнуром. На кромці встановлюються люверси для швидкого монтажу.

Якщо у виробництві тентової тканини використовуються натуральні волокна, термін її активної експлуатації становить 3-5 років, синтетичні — до 10 років.

 

Види і призначення тентових тканин

 

Одним з найбільш популярних типів є брезент, який представляє собою непроникний, міцний матеріал на основі бавовняних або лляних волокон. Свої фізичні властивості брезент набуває завдяки особливим переплетенням, а також додавання джутової пряжі.

Для збільшення експлуатаційного строку на матеріал різноманітні засоби, які дозволяють йому бути стійким не тільки до вологи, але і до вогню. Брезент використовується на будівельних майданчиках, тимчасових складах.

Більш інноваційним матеріалом вважається полівінілхлорид, який також відомий, як ПВХ. Він повністю складається з синтетичного полімеру, волокна якого переплітаються під певним кутом.

Додатково ПВХ полотно ламінується з обох сторін, це робить його стійким до ультрафіолету, бруду, а також надають зовнішню привабливість.

ПВХ тканини з акриловою грунтовкою застосовуються у виробництві навісів і наметів, а також рекламних бігбордів. Вони одні з небагатьох підлягають ремонту у випадку механічного пошкодження.

Більш м'якою та легкою є тентова тканина оксфорд. Її виробляють методом особливого переплетення волокон, що дозволяє використовувати тканину при пошитті туристичної одягу, сумок і взуття.

Тарпаулін — тканина, вироблена з довгих стрічок поліетилену, які переплітаються і ламінуються. Тарпаулін, на відміну від інших тентових тканин, може бути тільки двох кольорів: синім і зеленим.

 

Переваги та властивості ПВХ тканин

 

ПВХ тканини класифікуються за кількома ознаками, можуть бути одно - і двосторонніми, одношаровими і багатошаровими. Залежно від призначення поділяється на:

  • тентову;

  • човнову;

  • баннерую.

Кроме этого, для достижения большей прочности ПВХ полотно может армироваться.

Широкое распространение ПВХ получил благодаря своей прочности и оптимальному соотношению веса. В отличие от брезента, поливинилхлорид не становится тяжелее при намокании, отлично отталкивает воду, не позволяя ей даже минимально впитываться в верхний слой.

ПВХ может окрашиваться в массе или же использоваться в качестве основы под печать. В обоих случаях вы получаете цвет, который устойчив к ультрафиолету и не выгорает длительное время.

Поливинилхлоридное полотно ремонтируется методом пайки, что позволяет получить эстетический, практически незаметный шов. Также к числу преимуществ стоит отнести простоту ухода и возможность мойки и чистки с использованием химических средств.  

Для эксплуатации в экстремально низких температурах выпускается ПВХ с утеплителем, роль которого выполняет изолон. Это дает возможность использовать материал при температуре до -50º С. Как видите, выбор тентовых тканей достаточно велик.  

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner